Chcete sa stať čerešňou na torte dementných? Čítajte aktuálne sk!

„Polícia už vie, ktorí neonacisti demonštrovali v Srbsku“ – takýto nadpis má správa, ktorá hovorí o jedenástich občanoch Slovenskej republiky, ktorých srbská polícia zadržala a znemožnila im tak účasť na podujatí, ktorého cieľom bolo demonštrovať proti autonómii srbskej provincie Kosovo. Srbská polícia svoje konanie voči jedenástim občanom SR odôvodnila ako nevyhnutnosť pre zabezpečenie ochrany cudzích štátnych príslušníkov, keďže na danom podujatí boli predpokladané násilnosti, ku ktorým aj ozaj došlo.

Srbskí policajti sa k občanom SR chovali vcelku férovo. Pýtali sa na materiál, ktorý mali pri sebe, no žiadne obvinenie z propagácie fašizmu ani nič podobné nepadlo a ani nemohlo padnúť, keďže dotyční k žiadnym takým skupinám nepatria. Pre našich občanov vyznelo divne, ako srbské obyvateľstvo je už zblbnuté zo situácie. Deptané tým, že kosovskí Albánci svojimi extrémistickými prejavmi priahnu po autonómii, si mysleli, že aj naši občania išli burcovať slovenských ľudí žijúcich v Srbsku, aby sa tiež odtrhli. Preto na vetu „Mám rád Srbsko,“ reagovali otázkou: „Pili ste?“

„Boli zhabané bodné zbrane.“ – takouto vetou označili niektoré médiá skutočnosť, že v Srbsku je zakázané nosiť na uliciach nožíky. Takže 3 takmer vreckové nožíky, ktoré sú neraz súčasťou dámskej kabelky, sú zrazu pre média bodné zbrane.

No takéto nezmysly sú sprevádzané na aktuálne sk ešte väčšími úchylnosťami postmoderného žurnalizmu. Na daný článok s nadpisom „…neonacisti…“ upútaval obrázok Mariána Kotlebu, ktorému sa súdy všemožne snažili niečo nelegálne prišiť, avšak dodnes neúspešne. S neonacizmom a fašizmom nemal nikdy nič spoločné.

Iný článok s nadpisom „Súd si láme hlavu s nacistickými symbolmi“ obsahuje „Infobox“, kde sa okrem iného dočítate, že v roku 1985 USA odsúdili svojho občana na 190 rokov väzenia za vyslovenie jednej vety. Presný citát znie: „14 – číslovka skrýva 14 slov anglickej vety, za ktorú bol jej autor rasista David Lane odsúdený v roku 1985 v USA na 190 rokov väzenia. Slovenský preklad: ‚My musíme chrániť existenciu našich ľudí a budúcnosť bielych detí!‘“

Pravda je taká, že v pofidérnom súdnom procese bol dotyčný odsúdený za niekoľkonásobné spolupodieľanie sa na lúpeží a jednej vražde a nie za spomínaných 14 slov.

Myslím, že ani odvolanie sa spomenutej citácie na zdroj občianskeho združenia „Ľudia proti rasizmu“ nie je dostatočným ospravedlnením za zverejnenie takéhoto nezmyslu. Ale iste, nikde nie je žiaduce, aby mal niekto monopolné postavenie. A to ani v prípade, keď sa jedná o hlúposť.

Avšak Infoboxu aktuálne sk nestačí, že z USA urobí ultrainkvizičný štát, kde za vyslovenie vety dostanete 190-ročné väzenie. Aktuálne sk preukazuje svoj diletantizmus aj v preklade elementárnych anglických slov. A tak židovský sa podľa nich nepovie jewish, ale „Zioninist“, no ešte väčšou perlou je, že slovo „government“ prekladajú ako „vojna“. Presný citát: „ZOG – Zioninist occupation government, teda Židovská okupačná vojna, skratka ultrapravicových extrémistov“

Takže, napr. Robert Fico je potom predsedom slovenskej vojny. Opäť tu nemôže byť ospravedlnením odvolanie sa na zdroj rasizmus sk, ale skôr ich ospravedlňuje znovu vytváranie konkurencieschopnosti voči hlúposti. Nuž, aspoň v niečom sa im darí.

Spomínaný Infobox sa nachádza aj v článku Jakuba Fila s názvom: „Neonacisti dávajú zľavy policajtom“, v ktorom sa môžeme dočítať ďalšie perly diletantizmu a konšpiračnej paranoje: „Názov Thor Steinar je zložený zo slova Thor, čo je severský boh vojny a mena Steinar, ktorý bol nacistickým generálom počas druhej svetovej vojny.“ Okrem toho, že severským bohom vojny je Ódin (Wotan), pričom Tór (Thor) je bohom hromu, tak aj nacistickým generálom bol Steiner a nie Steinar.

Podobné „fakty“ v súvislosti s textilnou značkou Thor Steinar popísal aj týždenník Plus 7 dní. Nuž, ľahko potom podľa receptu Jakuba Fila vyhlasovať, že spisovateľ Joseph Heller bol pomenovaný po Goebbelsovi, ktorý sa volal Joseph a po Hitlerovi. Čo tam po faktoch a písmenkách? Hlúposť a dyslexia je totiž pre týchto žurnalistov dôležitejšia osobnostná výbava.

Reklamy
%d bloggers like this: